top of page

EFT (emotional freedom tecnique- Duygusal Özgürleşme Tekniği) fobileri, öfke, kaygı, korku gibi olumsuz düşünce ve duyguları, geçmişimizden bizde iz bırakan bütün izleri, yarınlarımıza ait tedirginlikleri temizlemek için vücuttaki meridyen noktalara parmak uçlarıyla hassas dokunuşlarla  gerçekleştirilen bir iyileşme yöntemidir. EFT   ile sonuca ulaşma oranı %97’dir.

​EFT tekniği Çin tıbbı yöntemi olan akupunktur ve akupresur noktaları üzerinden geliştirilmiş bir tekniktir.

EFT ile geçmişteki olumsuz olayların sizde bıraktığı duygusal izleri silecek, yerine yeni pozitif etkiler ekleyebilecek ve böylece arınmış ya da pozitif yüklenmiş olarak, yeni karşılaştığınız olaylara olumlu bakabilecek, pozitif manyetik enerji yayacak ve yaşamınızdaki olayların akışını da olumlu yönde değiştirebileceksiniz.

Bedenimizin yaşam kaynağı enerji “chi”, meridyen adı verilen enerji kanalları ile organlar ve bütün sistem tarafından kullanılır. Enerjinin sürekli ve düzgün aktığı, yüksek olduğu zamanlar bizim her bakımdan sağlıklı olduğumuz zamanlardır.

Yaşadığımız travmalar ve baskıladığımız, yaşamayıp içimizde tuttuğumuz duygular meridyenlerde tıkanıklıklar, aksamalar yaratır. EFT bunların yüzeye çıkarılıp giderilmesi için geliştirilmiş bir tekniktir.

Yaşadığımız olumsuz bir olayın ya da bir travmanın anısı (blokajı) bedenin enerji kanallarında saklandıkça bedensel ya da psikolojik acı yaşanır.

Günlük yaşanan olaylar bu olumsuz düşünce veya anıları, yani bedenin enerji sisteminde aksaklıkları tetikler ve yüzeye çıkarır. Bu da bedensel veya psikolojik acı olarak algılanır.

Kurucusu  Gary Craig’in “keşif” olarak tanımladığı ve ısrarla belirttiği gibi;

Deneyimlemekte olduğumuz bütün olumsuz duyguların nedeni, bedenin enerji sistemindeki bir aksaklıktır.

Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksamaya neden olanlardır ve geleneksel iyileştirmelerde yapıldığı şekilde, bazen  bu anıları tekrar etmek, derinlerine inmek, incelemek ve sahiplenmek – asıl sebep, yani enerji tıkanıklığı varlığını sürdürdüğü için- kişinin ruh halinde olumlu gelişmeler sağlayamaz.

 

Duygusal Özgürleşme Teknikleri ile olumsuz duyguya odaklanıp bu aksaklığı yüzeye çıkardıktan sonra, enerji kanallarımızın uç noktalarına kısa vuruşlar yaparak kanallardaki aksamaları giderilir. Böylece olumsuz duygularınız tamamen ortadan kalkar, yaşama daha kolayca devam edebilirsiniz.

EFT’ nin KULLANIM ALANLARI

• Olumsuz Duygular (Stres, öfke, korku, kaygı, endişe, acı, üzüntü, suçluluk, güvensizlik, korku, nefret, kıskançlık, fobi, panik atak, depresyon ...)

• Olumsuz İnançlar (“Talihsizim”, “Yalnızlığa mahkumum”, “Beceriksizim”, “Kimseye güvenmemek lazım”, “Para bana hiç gelmeyecek” ...)

• Duygusal Travma (Kaza, deprem, cinsel taciz, zorbalığa uğrama, terk edilme, işten atılma, soygun, yakınını kaybetme, haksızlığa uğrama...)

• Bedensel Sorunlar (Allerjiler, sırt ve bel ağrıları, fibromiyalji, kabızlık, cinsel sorunlar, şişmanlık, sedef hastalığı, karın ve mide ağrıları ...)

• Madde Bağımlılıkları (Sigara, alkol, yemek, uyuşturucu, alışveriş, çikolata ...)

• İlişkiler ( Anlaşmazlık, cinsel sorunlar, boşanma, insan bağımlılığı, çocuklar ile iletişim...)

• Hedef Belirleme (İşyerinde, ilişkilerde, kazanç düzeyinde, başarılacak projelerde, toplumda yer belirlemede, hayat amacını ortaya çıkarmada...)

• Performans Artırma (Sınav, iş, spor, sanat, kolay odaklanma, hafıza geliştirme, yaratıcılık, disiplin geliştirme, verim artırma...)

• Ruhsal Gelişim (Dinginlik, sevecenlik, affetmek, sevgi ve hoşgörü geliştirme...

 • Çocuk ve Ergen Problemleri  (yemek,uyku ders vb.)

EFT’nin Üstün Özellikleri

 

EFT uygulamalarının en iyi özellikleri şöyle sıralanabilir:

• Hızlıdır –Birçok eski ya da yeni duygusal sorun bir saatten az bir sürede tamamen iyileşir, en inatçı tıkanıklıklar bile bir ay içinde sorun olmaktan çıkar.

• Her tür sorun için uygulanabilir

• Etkili ve kalıcıdır – Ömür boyu başa çıkılamamış korkular, takıntılar, derin üzüntüler bütünüyle ortadan kalkar. Kalıcı iyileşme sağlanır.

• Yumuşak ve naziktir – Sadece parmak uçları dokundurularak yapılır

• Güvenlidir– Bedende çekme, itme, döndürme gibi manipulasyonlar yapılmaz, iğne batırılmaz, tablet ya da kimyasal herhangi bir madde alınmaz. Bu yüzden hiçbir tehlikesi yoktur.

• Özeldir– Uzun terapi seanslarında bütün yaşamımızı anlatırız, EFT’de ise halletmek istediğimiz soruna odaklanmamız yeterlidir, sorunu anlatmamız bile gerekmeyebilir.

• Kolaydır– Öğrenmesi ve uygulaması kolay ve basittir,  yöntemi kullanacak kişinin psikoloji ya da tıp eğitimi alması gerekmez.

• Kendi kendine uygulanabilir.

• Yeni sorunlara yol açmaz– Geçmişimizde yaşadığımız olayların acısını tekrar yaşamamız gerekmez. Birçok psikolog aylar, hatta yıllar süren terapilerin yeni sorunlar getirdiğini, suçluluk, pişmanlık, kendine dönük öfke vb duygular yarattığını kabul etmektedir.

• Soruna bağlı olarak başarı oranı %85-97 arasındadır.

 

 

 

Eğitim İçeriği

Program (10:00-18: 00) 2 Tam gün

Eft Nedir?

Vücudumuzdaki Noktalar

Eft’de Gamut Prosedürü

Eft’nin Uygulanma Şekli

Eft Uygulamasında Test Etme Metodu

Eft Uygulamasında Bakış Açıları Metodu

Eft Uygulamasında Israr Metodu

 Olumlu düşünce ve olumsuz düşünce

 EFT kullanım alanları ve çeşitli EFT teknikleri (Film tekniği, gözyaşsız travma tekniği, kısa yollar ve seçimler metodu)

 Hedef belirleme

Uygulamalar (sorunlarınızı kimseyle paylaşmadan Gerçek sorunlarla çalışılır. Henüz eğitim alırken bile birkaç sorununuz temizlemiş olur.)
Hastalıklar için EFT, kilo vermek için EFT, sınav stresi için EFT, bağımlılıklar için EFT vb örnekler, ayrıntılar  

İmgeleme

Olumlu düşünce geliştirme

Bireysel program oluşturma

Kimler katılabilir?

Bu eğitime 18 yaşını aşmış herkes katılabilir. 16-18 yaşındaki gençler, ana babalarından biriyle aynı sınıfa katılabilirler, indirimli eğitim alabilirler.
Kimler katılamaz?

Epilepsi, bipolar kişilik ve şizofreni rahatsızlığı olanların katılımı önerilmemektedir. Eğitim kapsamı içinde yer alan EFT’nin, bu rahatsızlıklarda terapist ve doktor işbirliği ile kullanılması önerilmektedir.
 

 

Seanslar: Hafta içi her gün ve Hafta sonu seanslarımız vardır.

eft_edited.jpg
bottom of page